روش نظافت پارکت لمینت

ابتدا با چند نکته اغاز میکنیم :مواد تولیدی پارکت لمینت نیز چوب می باشد و دشمن اصلی چوب آب  پس در نظافت پارکت لمینت نباید از آب فراوان استفاده نمود.

اگر فروشنده ای به شما بگوید پارکت لمینت ١٠٠ ٪‏ قابل شستشو می باشد یا به شما دروغ گفته و یا اینکه به شما پارکت لمینت را معرفی نمیکند ؛امروزه محصولات جدیدی به بازار عرضه شده که ١٠٠ % ضد آب و ظاهری همانند پارکت لمینت دارند و مواد تشکیل دهنده آن چوب نمیباشد که نظافت آن نیازی به دقت ندارد ولی پارکت لمینت تشکیل شده از اچ دی اف و روکش میباشد که رویه آن ضد آب و قابل شستشو بوده ولی لایه زیرین که همان مغز و کلیک پارکت لمینت میباشد قابل شستشو نبوده و به هیچ عنوان نباید بگزارید در هنگام نظافت آب از طریق کلیک به پایین نفوذ کند.

 

 برای نظافت پارکت لمینت ابتدا شروع به کشیدن جارو برقی نموده و تمام گرد و غبار را از روی کف و گوشه های قرنیز پاک نمایید پس از آن دستمال حوله ای و یا همان طی حوله ای تمیز را بدون استفاده از مواد شوینده مرطوب کرده (به هیچ عنوان خیس نباشد زیرا باعث ایجاد لک و صدمه زدن به پارکت لمینت میشود) و سپس آن را به صورت مستقیم و در یک جهت بر روی کف کشیده تا لک نشود(مانند تمیز کردن شیشه) این روش نظافت معمولی و روزمره پارکت لمینت میباشد.

چگونه و از چه نوع مواد شوینده استفاده کنیم؟؟

به مرور زمان پارکت لمینت براقیت خود را از دست داد و چرک مرده خواهد شد دیگر شما باید از مواد شوینده استفاده نمایید.

منظور از مواد شوینده پاک کننده های سطوح چوبی و یا پاک کننده ها ی چند منظوره می باشد. ابتدا شما مواد شوینده را بر روی کف اسپری نموده و پس از ان دستمال و یا طی حوله ای خشک را بر روی کف کشیده و مواد شوینده را پاک کرده و توجه داشته باشید دستمال کاملا تمیز باشد و پارکت لمینت را کامل خشک نمایید.