روش نظافت پارکت لمینت

ابتدا با چند نكته اغاز ميكنيم :مواد توليدي پاركت لمينت نيز چوب مي باشد و دشمن اصلي چوب آب  پس در نظافت پاركت لمينت نبايد از آب فراوان استفاده نمود.

اگر فروشنده اي به شما بگويد پاركت لمينت ١٠٠ ٪‏ قابل شستشو مي باشد يا به شما دروغ گفته و يا اينكه به شما پاركت لمينت را معرفي نميكند ؛امروزه محصولات جديدي به بازار عرضه شده كه ١٠٠ % ضد آب و ظاهري همانند پاركت لمينت دارند و مواد تشكيل دهنده آن چوب نميباشد كه نظافت آن نيازي به دقت ندارد ولي پاركت لمينت تشكيل شده از اچ دي اف و روكش ميباشد كه رويه آن ضد آب و قابل شستشو بوده ولي لايه زیرین كه همان مغز و كليك پاركت لمينت ميباشد قابل شستشو نبوده و به هيچ عنوان نبايد بگزاريد در هنگام نظافت آب از طريق كليك به پایین نفوذ کند.

 

 براي نظافت پاركت لمينت ابتدا شروع به كشيدن جارو برقي نموده و تمام گرد و غبار را از روي كف و گوشه هاي قرنيز پاک نماييد پس از آن دستمال حوله اي و يا همان طي حوله اي تميز را بدون استفاده از مواد شوينده مرطوب كرده (به هيچ عنوان خيس نباشد زيرا باعث ايجاد لک و صدمه زدن به پاركت لمينت ميشود) و سپس آن را به صورت مستقيم و در يک جهت بر روي كف كشيده تا لک نشود(مانند تميز كردن شيشه) اين روش نظافت معمولي و روزمره پاركت لمينت ميباشد.

چگونه و از چه نوع مواد شوينده استفاده کنیم؟؟

به مرور زمان پاركت لمينت براقيت خود را از دست داد و چرک مرده خواهد شد دیگر شما بايد از مواد شوينده استفاده نماييد.

منظور از مواد شوينده پاک كننده هاي سطوح چوبي و يا پاک كننده ها ي چند منظوره مي باشد. ابتدا شما مواد شوينده را بر روي كف اسپری نموده و پس از ان دستمال و يا طي حوله اي خشک را بر روي كف كشيده و مواد شوينده را پاك كرده و توجه داشته باشيد دستمال كاملا تميز باشد و پاركت لمينت را كامل خشك نماييد.